Historia klubu

Na początku swojego istnienia klub nosił nazwę NumberOne Taekwon-do Wrocław i miał swoje sekcje tylko we Wrocławiu. Założycielem i pierwszym trenerem był Łukasz Grzesiński V.dan. Aktywna działalność członków klubu spowodowała błyskawiczny rozwój klubu na terenie województwa dolnośląskiego. Powstały nowe sekcje w kilku miastach niedaleko Wrocławia. Takie działania wymusiły w 2004 roku zmianę nazwy na Sportowy Klub Taekwon-do NumberOne, a w 2008 roku sekcja Ziębice zostaje przekazana Grzegorzowi Obodiakowi i zmieniła nazwę na Sportowy Klub Taekwon-do. W 2010 roku klub zmienił nazwę na Dolnośląska Akademia Taekwon-do, a w 2012 ze względu na rozwój w woj. opolskim na Akademia Taekwon-do. W 2012 roku rozpoczęły się zajęcia w Nysie.