Grupy wiekowe

W Akademii Taekwon-do są trzy grupy wiekowe, od najmłodszych dzieci do osób dorosłych.

Grupy młodsze

Grupy młodsze to przedszkolaki oraz dzieci w wieku 4-8 lat. Treningi dla tej grupy to w 90% ćwiczenia ogólnorozwojowe i w 10% Taekwon-do. Na zajęciach wykorzystujemy ich ogromną energię, aby poprzez zabawę uczyć i rozwijać. Wśród wielu elementów na zajęciach mamy gry i zabawy oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe, integracyjne i dyscyplinujące. Ogromną radość sprawiają im ćwiczenia werbalne w języku polskim i koreańskim. Ogrom zabaw oraz duża dawka śmiechu daje fantastyczne rezultaty. Nasze Taekwon-do to Taekwon-do zdrowotne, a nie wyczynowe.

Grupy średnie

Grupy średnie to dzieci w wieku 9-12 lat. W tych grupach około 50% treningu to już sztuka walki, reszta to gry i zabawy oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe, integracyjne i dyscyplinujące. Dochodzą bardziej zaawansowane elementy Taekwon-do takie jak układy formalne, walki i samoobrona. Obciążenia fizyczne są dużo większe niż u poprzedników, proces dyscyplinowanie jest bardziej stanowczy, zaczynamy wymagać w szerokim znaczeniu tego słowa.

Grupy starsze

Grupy starsze to młodzież i dorośli. Treningi dla tych grup są nowoczesnymi zajęciami Taekwon-do tradycyjnego stworzonego przez generała Choi Hong Hi. Specjalistyczny proces treningowy uwzględnia: układy formalne, walki, techniki specjalne, rozbicia oraz samoobronę. Nie brakuje ćwiczeń koordynacyjnych, wytrzymałościowych oraz gier zespołowych. Grupy starsze wymagają typowego „zacięcia” do treningu ze względu na powtarzalność elementów oraz dużą ilość ćwiczeń wytrzymałościowych charakterystycznych dla sztuk walki.